Smart Walker – робот, що крокує у майбутнє

Автор: Категорія: Інше

Ще кілька десятиліть тому роботи були лише витвором уяви письменників-фантастів. Але сьогодні фантастика перетворюється на реальність, і це відбувається просто на наших очах!

От уявіть, де роботи будуть насправді корисними? У космосі? В шахтах? Чи в операційній?

А як щодо більш тривіальних, але не менш важливих життєвих потреб… скажімо, людей похилого віку? Адже повернути радість у життя літньої людини дуже просто — достатньо лише повернути їй можливість вільно рухатися! Спитайте у своєї бабусі, чи мріє вона знову ходити, куди забажає, і не втомлюватися при цьому?

А поки ви запитуєте, компанія LG Electronics вже розробила спеціальний пристрій — LG Smart Walker — і навіть показала його відвідувачам виставки SW Computing R&D Exhibition & Conference.

Історія Smart Walker, який зробить життя наших бабусь та дідусів щасливішим, почалась у 2009 році. Саме тоді у LG з’явилось бажання допомогти літнім людям почуватись гідно та впевнено. У результаті численних досліджень та спроб було створено робота з максимальною функціональністю і водночас простого в управлінні.

Через шість місяців після появи першого прототипу Smart Walker вирушив до лікарень та будинків для літніх людей, де його змогли випробувати перші «кібер»-бабусі та дідусі. За допомогою цього робота можна пересуватись як стоячи (за принципом ходунців, але із меншим напруженням), так і сидячи. Тож, якщо людина стомиться під час прогулянки, вона може легко перетворити робота на електричне крісло-каталку та продовжить свою мандрівку. Причому управління роботом Smart Walker здійснюється через два поруччя-джойстики, за які зручно триматись при ходьбі.