Міжнародна промислова група підтвердила відповідність тех-нології RGBW стандарту надвисокої чіткості 4K ULTRA HD

Автор: Категорія: Аудіо та Відео

Міжнародний комітет екранної метрології у Сан-Франциско, штат Каліфорнія, офіційно визнав, що технологія RGBW відповідає усім необхідним вимогам для відтворення зображення 4K ULTRA HD.Визнання того, що технології RGBW повністю відповідають стандарту 4K, було зроблено на основі висновку Комітету. Згідно з висновком, критерії, що застосовуються для оцінки дисплеїв, побудованих на основі технології RGB, так само можуть застосовуватися і для оцінки інших пристроїв, в яких використовуються новітні технології, такі як RGBY і PenTile®. Це остаточно ставить крапку в суперечках щодо можливостей технології RGBW.

У документі[1] Комітету «Про роль пікселів і субпікселів у формуванні зображення» (Status of Pixels and Subpixel Rendering for Resolution Measurements), зокрема, йдеться про те, що один із способів розібратися з конфліктами, що існують в інтегрованій системі управління даними IDMSv1p03b, полягає в тому, щоб перестати порівнювати пікселі і субпікселі, а від самого початку брати за основу субпікселі. Цей алгоритм також відомий як субпіксельний рендеринг.

Те ж стосується і визначення ширини екранного рядка ‒ її також доцільно вимірювати спочатку в субпікселях. Як тільки ширину рухомого вікна, що використовується для усереднення профілів яскравості, перестануть оцінювати на основі не зовсім коректного способу, який полягає в перерахунку кількості субпікселів у пікселі, питання визначення роздільної здатності екрана стане очевидним і зрозумілим.

Комісія використовувала цей підхід також для визначення роздільної здатності картинки і параметрів контрастної модуляції. Контрастна модуляція ‒ це різниця в яскравості між кожною парою суміжних горизонтальних і вертикальних рядків, але не екранна роздільна здатність. Вона вимірюється для визначення сумісності різних стандартів екранної роздільної здатності.

«Той факт, що Міжнародний комітет екранної метрології визнав адаптивне розташування пікселів і субпіксельний рендеринг придатними для вимірювання екранної роздільної здатності, безсумнівно буде сприяти впевненості споживача, зокрема і наших клієнтів, при виборі телевізійної техніки надвисокої чіткості, такої як телевізори на основі технології RGBW», ‒ говорить Браян Квон, президент і головний виконавчий директор компанії LG Home Entertainment.