На міжнародній виставці електроніки IFA представлено найбільший у світі OLED-тунель

Автор: Категорія: Аудіо та Відео

Компанія LG Electronics є першовідкривачем технології органічних світлодіодів (англ. Organic light emitting diode – OLED). Суть цієї технології – у самостійному світінні кожного окремого пікселя.

lg_oled-tunnel_1

Завдяки цьому виходить зображення з практично безкінечною контрастністю та найтоншою передачею кольорів, у тому числі з відтворенням ідеального чорного кольору. Це відрізняє OLED від звичних для нас LED-технологій, де пікселі додатково підсвічуються, що спотворює оригінальні кольори. Крім цього, швидкість оновлення зображення на матрицях OLED у сотні разів вища, ніж на LED-матрицях. Така швидкість значно підвищує чіткість зображення, що рухається. Також у OLED набагато ширші кути огляду в порівнянні з традиційними LED.

Саме для того щоб продемонструвати, наскільки точно OLED-технологія відтворює кольори і дрібні деталі, компанія LG Electronics і створила 15-метровий OLED-тунель. На такому незвичайному екрані компанія показала спеціально створений відеоролик «Від чорного до чорного»: медузи, що колишуться, кити, які плавно рухаються в чорному океані, глибокий чорний космос, а також чудове північне сяйво на чорному небі Ісландії. Варто відзначити, що відобразити це північне сяйво компанія LG змогла за допомогою 14 окремих 8K-камер, які фіксують кожну деталь і рух настільки чітко, наскільки це можливо.

Ролик демонструє, як багато дають найточніша передача істинного чорного, безконечний коефіцієнт контрастності зображення та точна передача кольорів під будь-яким кутом, скільки важливих деталей приховувалося від очей до використання OLED-технології і як точність зображення може змінити сприйняття в цілому. Особлива конфігурація екранів і точна передача кольорів OLED-технології відтворять всередині виставкового павільйону сцени зовнішнього світу та подарують відчуття присутності в них. Відвідувачі тунелю відчують, ніби вони плавають в океані або витають серед зірок Чумацького Шляху.

Створення тунелю стало можливим завдяки ультратонким, дуже гнучким і легким OLED-панелям. Їх можна згинати в різні боки без найменшого погіршення якості зображення та створювати OLED-конструкції будь-якої конфігурації.